Federata e  futbollit e SH.B.A-së, ka vendosur që ta shkerkojë nga posti i trajnerit gjermanin Jurgen Klisnamann. Tashmë ish njeriu i parë i amerikanëve e pagoi shtrenjtë klasifikimin për ndeshjet eliminatore për botërorin Rusia 2018, pasi SH.B.A-së, gjenden në pozitën e fundit me asnjë pikë. Javën e kaluar erdhën disfatat nga Meksika dhe Kosta Rika.

Kryetari i Federatës amerikane, Sunil Gulati, e ka komentuar kështu shkarkimin e gjermanit:”E falënderojmë Klisnamann-in, për punë e madhe të bërë në këtë pesë vite. Nuk ka qenë aspak vendimi lehtë për ta marr. Ne shpresojmë ende se mund të kualfikohemi, por erdhi  momenti kur skuadra e kuptoj që është më mirë të ndryshohet diçka” than ë fund Gulati.

 

Artikulli paraprakIndirekt! E godet topin përpara, i kthehet në duar
Artikulli tjetërGutierrez elektrizoi stadiumin “Bombonera” me një gjet të rivalit më të madh! (Video)