Klubi i Elbasanit është zyrtarisht pronë e kompanisë angleze “Level Up Sa”.

Disa minuta më parë kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini dhe përfaqësuesi i firmës angleze kanë firmosur kontratën për shitjen e klubit.

“Level Up Sa” ka si objektiv të bëjë Elbasanin një ndër klubet më të mira shqiptare.

Kjo kompani do të zotërojë 100% të aksioneve të klubit.

Artikulli paraprakGuardiola përjashton lojtarin për fjalët e menaxherit
Artikulli tjetërNuk ndalen Plisat, ja çfarë i bën Drilon Hajrizit [VIDEO]