Njëri nga Trajnerët më të mirë në Kosovë SADAT PAJAZITI emërohet Trajner i FC KEK-ut.

Tani më ambiciet e FC KEK-ut po dihen sepse me emërimin e Sadat Pajazitet si Shef i Shtabit të FC KEK-ut organizimi i Klubit do të jetë në nivelet më të larta dhe padyshim se njeri ndër pretendimet kryesore do të jetë Superliga, raporton FC Keku në facebook.

Skuadra po vazhdon pregatitjet në stadiuminAgron Rama ndërsa ditëve në vijim pritet qe fazen e dytë të pregatitjeve ta kaloj jashtë Kosovës .

Artikulli paraprakAtletico Madrid me shumë fat mori një pikë te Alaves
Artikulli tjetërLazio befasohet nga Chievo