Mesfushori i Romës holandezi Kevin Strootman nuk do të luajë zyrtarisht në dy ndeshjete ardhshme kampionale ndaj Milanos dhe Juventusit, shkruan Korneri.net. Pasi simuloi te penalltia e dhënë nga gjyqtari Orsato gjatë ndeshjes me Lazion, komisioni diciplinor e dënoi me dy ndeshje, ndërsa klubi Romës dërgoi ankes në shkallën e dytë, mirëpo mori përgjigjen negative. / Korneri.net

Artikulli paraprakAlexandre Pato në Shqipëri [FOTO]
Artikulli tjetërZyrtare: Ilir Azemi bëhet me skuadër të re