Legjenda e Real Madridit, Roberto Carlos, është emëruar trajner i skuadrës australiane, South Melbourne.

South Melbourne shpresojnë që sezonin e ardhshëm të luajnë në A-League të Australisë, të cilët këtë edicion do të bëjnë gara në ligën e dytë.

“Ideja im është që të fitojmë dhe të krijojmë mentalitet fitues. Nëse shkoj te një klub dhe pranoi projektin, e bëj për të fituar”, tha fillimisht braziliani.

“South Melbourne do të jetë preferencë për shumë tifoz në Australi. Ata tashmë janë të mirë, i kam përcjell”, shtoi ai.

Artikulli paraprakDeulofeu përshëndetet dhe falenderon Milanin
Artikulli tjetërZyrtare: Edhe pesë vjet tjera te Barcelona