Edhe pse ka shumë futbollistë në dispozicion dhe disa prej tyre janë në moshë e cila nuk mund t’iu garantoj paraqitje të shpeshta apo të gjatë në klubit bavarez, megjithatë Bayern Munchen vendosi që t’ia vazhdoi kontratën sulmuesit holandez, Arjen Robben. Ai ka nënshkruar kontratë zyrtare deri me 30 qershir të vitit 2018, atëherë kur Robben do t’i ketë 34 vjet në fundin e karrierës.

 

 

Artikulli paraprakTer Stegen apo Claudio Bravo? Statistikat: Ja portieri më i mirë
Artikulli tjetërStudimi i “CIES”: Neymar lojtari më i vlefshëm në futboll