ZYRTARE: ELVIS DUSHA BARDHË E KALTËR!

Drejtori i KB SIGAL Prishtinës Luan Maloku ka nënshkruar marrëveshjen e radhës në Tiranë me reprezentuesin Kuq e Zi i cili vie nga: Surrey Scorchers (Britani e Madhe -BBL), raporton KB Prishtina ne Facebook.

Elvisi Dusha, 22 vjeqar, luan në pozitat 1/2. Edicionin e kaluar në 26 ndeshje pati një minutazhë prej 25.1 minuta për ndeshje, 6.4 pikë dhe 3.7 asistime.

Elvisi, mirë se vjen në shtëpinë e kampionëve, suksese me kombtaren shqiptare!!!

Artikulli paraprakErdogan urdhër-arrest për ish-sulmuesin me prejardhje nga Prishtina
Artikulli tjetërBasket, Shkëlqen Lituania, Spanja fiton të parën