Vjen edhe zyrtarizimi nga i pari i klubit.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez u shkruajti anëtarëve të klubit, duke njoftuar se se në ditët në vijim  do të vlerësoj  rimbursimet e abonuesve të klubit të cilët nuk do të kenë mundësi t’i shikojnë ndeshjet në Santiago Bernabeu shkaku i pandemisë së koronavirusit, pasi tashmë dihet se atyre u ndalet hyrja nëpër stadiume, përcjell Korneri.net

Sipas Marca, i pari i klubit më të madh evropian, ka zyrtarizuar që lojërat e mbetura në La Liga do të luhen në fushën e stadiumit Alfredo Di Stefano, në Valdebebas, me qëllim që të inkurajojë zhvillimin e njëkohshëm të punimeve të rinovimit në Santiago Bernabeu, tempullit historik të ‘ Casa Blanca ‘. “

“Dua të falënderoj, dhe të shpreh mirënjohjen time personale, për anëtarët që me zemërgjerësinë e tyre kanë mbështetur klubin, duke hequr dorë nga të drejtat e tyre për të qenë në stadium si rrjedhojë e ndalesës së shikuesve nëpër stadiume – shkruajti Perez -. Në ditët në vijim do të merrni një komunikim me opsione të ndryshme që u janë ofruar atyre personave që janë pajtuar për këtë problem që e kemi të gjithë, dhe sigurisht se atyre do t’iu kompenzohet në edicionin tjetër sapo që stadiumi Bernabeu ta hapet. Për këtë arsye kemi marrë vendim që të luajmë në stadiumin Di Stefano në ‘qytetin tonë’, tha në fund  Perez. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇfarë shkrimi i bukur nga tifozët e Drenicës për t’i motivuar në maksimum lojtarët para ndeshjes me Prishtinës
Artikulli tjetërGattusos i vdiq motra, trajneri italian i tronditur me lajmin