Të gjithë të kënaqur me nënshkrimin zyrtarë, trajneri, klubi dhe tifozët. Strategu italian i cili kurrë nuk ka fituar titull në Serie A, por që i befasoi të gjithë në Premier League, Claudio Ranieri e vazhduar kontratën me kampionin aktual anglez Leicester City, deri në qershor të vitit 2020.

Vetëm një ditë para se kjo të ndodhtte, Ranieri dha një deklaratë shumë interesante duke thënë se e rëndësishme për skuadrën e tij në stinorin e ri është t’i mbledh sa më shpejt 41 pikë të cilat ia sigurojnë atij mbetjen në elitë, por sigurisht se synimet e  klubit janë më të larta, së paku një vend në Evropë.

 

 

Artikulli paraprakTalenti i madh te Milan apo Juventus
Artikulli tjetërZyrtare: Van der Vaart befasisht te kjo skuadër