Pronarët e Interit, Suning Group kanë konfirmuar se Walter Sabatini nuk është më koordinator teknik.

“Suning Sports dhe Sabatini kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e hershme të kontratës së tij” thuhet në deklaratën zyrtare.

“Sabatini është larguar nga roli i koordinatorit teknik të Suning Group. Ne i urojmë atij gjithë të mirat në të ardhmen”, thuhet në reagimin zyrtar.

Drejtori sportiv, Piero Ausilio, mbetet përgjegjësi i vetëm i zonës teknike të Interit për merkaton.

Artikulli paraprakGareth Southgate: “Nuk e kuptojmë këtë VAR-in!”
Artikulli tjetërJa muaji në të cilin pritet të përfundojë stadiumi i Prishtinës