Pas bisedimeve që zgjatën për disa ditë me radhë, më në fund klubi i njohur spanjoll Valencia dhe trajneri italian Cesare Prandelli kanë arritur marrëveshje bashkupunimi. Nga sot ish përzgjedhësi i Italisë dhe ish trajneri i Fiorentinës, do të jetë në stolin e “lakuriqëve”.

Ai ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2018, kurse të dielën do të jetë në Mestalla për ta shikuar ndeshjen kundër Atl.Madrid, kurse të hënën do të prezantohet para gazetarëve.

Artikulli paraprakSuper Debatik Curri i dhuroi përsëri fitoren FC Prishtinës
Artikulli tjetërInter humbi sërish, po e rrezikon kualifikimin