Ora 16.11 dhe vjen zyrtarizimi. Trajneri më i ri i Interit është Stefano Pioli, dikur trajneri i Laziod dhe disa skuadrave tjera italiane.

Ai ishte në mesin e tre kandidatëve më serioz për të ulë në stolin e neroaxurëve pasi edhe shumica e zyrtarëve të klubit ishin për të, kështu që Pioli mposhti rivalin e tij të madh spanjollin Marcelinho i cili pëlqehej nga një pjesë e zyrtarëve të lartë të Interit.

Pioli ka nënsnhrkuar kontratë deri në vitin 2018, ndërsa ndeshja e tij e parë zyrtare do të jetë hiq më pak se në derbin më të madh local evropian kundër Milanos me 20 nëntor.

 

Artikulli paraprakKross do të mungojë mjaftë gjatë
Artikulli tjetërBayern futet në garë fuqishëm për yllin e PSG-së falë Ancelotti-t