Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka zbuluar listën e futbollistëve për ndeshjet e radhës, ku nga futbollistët kosovarë nuk është ftuar vetëm Xherdan Shaqiri, i cili është i lënduar, kurse Tarashaj, Xhaka e Behrami janë në listë.

Ky lajm nuk është aspak i mirë për Kosovës, pasi që tani gjasat që kosovarët e Zvicrës të luajnë për skuadrën e Albert Bunjakit janë mëse minimale.

Kjo është lista komplete e Petkovic:

Artikulli paraprakLopetegui bën grumbullimin e parë: Jashtë listës Casillas, ftohet edhe supertalenti i Real Madrid
Artikulli tjetërMourinho “shuplakë” për Schwein-in: Kam lojtarë të rinj në akademi dhe..?