Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurencën e femrave do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar në Turqi, të cilin e organizon Federata e futbollit turk.

Ky turne do të mbahet nga data 27 shkurt e deri me 8 mars, ku përpos Kosovës pjesëmarrës do të jenë edhe përfaqësuesja e Turqisë, Rumanisë dhe Polonisë.

Artikulli paraprakFOTO/ ‘Messi’ ‘Suarez’ dhe ‘Neymar’ arrestohen për vjedhje
Artikulli tjetërBoban “bombardon” sërish: Kjo skuadër e ka bërë monoton kampionatin italian