Lajmi ka qenë i ditur shumë më herët, mirëpo tash u bë edhe zyrtar. Drejtori sportiv i Sevillas dhe njeriu kryesor i transferimeve te skuadra spanjolle, Ramón Rodríguez Verdejo i njohur më mirëe si Monchi, është larguar nga andaluzianët për të kërkuar një pervojë të re diku tjetër. Pas 17 viteve të kaluara te Sevilla, Monchi tashmë është shumë afër apo ndoshta edhe është punë e kryer, që këtë detyrë ta punoj te klubi italian Roma.
Ai me të marr këtë detyrë, menjëherë do të nis gjahun e tij për të gjetë lojtarë adekuat për stilin dhe mënyrën e lojës së Romës.

Artikulli paraprakMarsi i “tmerrit”: Një tjetër yll e përfundon sezonin për shkak të lëndimit
Artikulli tjetërBulls dhe Blazers afër zonës Play-off