Para tri ditëve e përcjelln lajmin se është shumë afër kontratë së re, ndërsa sot ai e bëri zyrtare.

Mbrojtësi i jashtëzakonshëm grek i Romës, Kostas Manolas, e vazhdoi kontratën me klubin e tij aktual deri më 30 qershor të vitit 2022, dhe automatikisht është rritur edhe klauzola e tij në më shumë se 65 milionë euro, përcjell Korneri.net.

Manolas i cili luan te Roma që nga eddicioni 2014, është paraqitur në 144 ndeshje për klubin kryeqytetas duke realizuar edhe 4 gola.
Kryesia e klubit ka lansuar një deklaratë zyrtare ku a falënderojnë lojtarit që besimin që ka për Romën dhe vullnetin e madh që kishte për ta vazhduar marrëveshjen edhe për shumë vite të tjera. /Korneri.net

Artikulli paraprakA ju kujtohet Pato? Nuk do ta besoni si duket sot!
Artikulli tjetërPrezantohet Alfa Sauber F1, Leclerc e Ericsson pilotët