Juanma García Rey ka nënshkruar edhe zyrtarisht kontratë me gjigantin anglez Liverpool. Fjala është për tashmë ish-kapitenin e skuadrës B të Barcelonës, lojtar i lindur në vitin 1997, dhe tashmë është anëtari më i ri i “reds”. Pas tetë stinorëve të kaluara nëpër gjeneratat e reja të Barvcelonës, Ray tashmë do të vazhdojë aventurën e tij në Premier League.

Artikulli paraprakCorluka afër kalimit në Serie A
Artikulli tjetërPogba i vë nofkë të re Ibra-s