Sulmuesi i gjigantit francez PSG, Neymar është goditur me një gjobë të madhe në atdheun e tij dhe u përplas nga një gjykatës për përpjekjen për të penguar drejtësinë.Neymar është goditur me një gjobë prej rreth 900,000 paund për evazion fiskal në Brazil.

Dënimi u vendos nga një gjykatë federale rajonale braziliane kundër sulmuesit të yllit PSG për përpjekjet për të fshehur të ardhurat nëpërmjet përdorimit të tre kompanive të drejtave të imazhit të familjes./Korneri.net.

Artikulli paraprakNapoli – Inter: Shifra, fakte dhe statistika….
Artikulli tjetërChampions League: Juventus kryeson listën e përfitimeve, nuk do ta besoni se kush radhitet në pozitën e dytë