Ndeshja kualifikuese ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës në kuadër të grupit I, nuk u zhvillua deri në fund shkaku i shiut të madh dhe fushës së rëndë për lojë, dhe në minutën e 22 u ndërpre për tu shtyrë për një ortarë të ri, shkruan Korneri.net.

Sapo morëm lajmin se kjo ndeshje edhe zyrtarisht do të zhvillohet sot (e diele) në ora 14.30, pasi këtë e ka konfirmuar UEFA, pas bisedave që kishte edhe më të dyja federatat përkatëse.
Shkaku i mungesës së termineve të ngjeshura, është vendosur që kjo ndeshje të vazhdoi sot nga minuta e 22. /Korneri.net

Artikulli paraprakSpanja mposht Italinë, Isco fantastik
Artikulli tjetërRaiffeisen Streetball Kosova 2017 & Raiffeisen Streetball Kosova International 2017