Ndeshja Liria-Drita e ndërprerë në minutën e 90. pas golit të shënuar nga vendasit dhe përleshjes së madhe në mes policisë dhe tifozëve të Dritës “Intelektualët:, gjyqtari i ndeshjes Selim Isufi pas më shumë se 50 minuta prtje, mori vendim që ndeshja të mos vazhdoj, dhe tash i mbetet Komissionit të garave në FFK-së, të vendos për rezultatin e ndeshjes që ishte momental, apo ta regjistroj 3:0 në tavolinë për Lirinë.

Artikulli paraprakFoto ekskluzive nga Prizreni ku janë “Intelektualët”
Artikulli tjetërWenger ia bënë sefte ndaj Mourinhos, Arsenali mposhti Man.United