Napoli ka blerë mesfushorin Piotr Zielinski nga Udinese për një shifër ende të padeklaruar, por që sipas shtypit italian është 14 milionë euro. Polaku, që ka qenë i huazuar te Empoli në sezonin e kaluar, ishte i kërkuar me disa klube të tjera si Milan, Inter dhe Liverpool. Zielinski ishte pjesë e Polonisë në Euro 2016, por luajti vetëm në një ndeshje për 45 minuta në veprimtarinë ku skuadra e drejtuar nga Adam Nawalka shkoi deri në çerekfinale.
Piotr Zielinski kushtoi rreth 14 milionë euro Bashkëpatrioti i Zielinski, Arkadiusz Milik kaloi nga Ajax te Napoli për 32 milionë euro, në fillim të kësaj jave. Ai bëhet futbollisti i katërt që kalon nga Empoli te Napoli, që kur ish-trajneri i Empoli ka marrë drejtimin e skuadrës së De Laurentiis. Tre të tjerët janë Valdifiori, Tonelli dhe shqiptari Hysaj.
Prezantimi i Zielinski do të bëhet në fillimin e javës së ardhshme, edhe pse futbollistit që të premten do të nisë përgatitjen me ekipin.

Artikulli paraprakÇmenden në La Liga, rregulli i ri, apo gjobë e re?!
Artikulli tjetërBrazili barazoi, Gabigol i gatshëm për Interin