Një tjetër talent i akademisë së FC Feronikelit, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me ekipën e parë të klubit të Feronikelit.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin, Drinor Morina, i cili ka bindur kryetrajnerin Duro, për cilësitë e tij në fushë, duke fituar besimin e tij për të vazhduar me ekipin e parë.

Morina ka stërvitur me ekipën e parë qe disa jave tashmë, ai madje ka edhe një paraqitje me klubin, duke debutuar në ndeshjen e Kupës ndaj, FC Prizrenit.

Kryetrajneri, Klodian Duro, po vazhdon me afrimin e talentëve të akademisë në ekipin e parë, duke ndërtuar një lidhje edhe më të fortë mes juniorëve të akademisë dhe ekipit të parë të FC Feronikelit.

Artikulli paraprakMessi qëndron te Barcelona?
Artikulli tjetërDo You Want To Find Intercourse? With Naughtydate, You Could Have Already Done It!