Lajmi kishte qarkulluar tash e sa muaj, por të hënën vjen edhe zyrtarizimi. Drejtori më i ri sportiv i Romës emërohet Ramón Rodríguez Verdejo i njohur më mirë se Monchi.
Ai pasi nënshkrojë kontratë katër vjeçare me opcion të edhe një viti tjetër, por sipas tij Roma mund të jetë klubi ku do të qëndrojë edhe për më shumë vite të tjera.
“Jam në një klub me emër dhe me project serioz dhe interesant. Mezi po pres ta nisi punën, t’i njoftoj të gjithë lojtarët, stafin dhe tifozët. Shrpesoj se do të jem këto për shumë vite” u shpreh Monchi i cili gjatë ditës vizitoi njerëzit e parë të klubit me të cilët do të punoj gjatë viteve të ardhshme.

Artikulli paraprakSuper-ndeshja e Ligës së Dytë me shikueshmëri rekorde (FOTO)
Artikulli tjetërVera do të jetë e nxehtë për klubet angleze: Ja yjet që mund të ndërrojnë ambient….