Milan ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Shkëndijës, e cila zhvillohet nesër në Shkup, në kuadër të fazës së Play Off, për Europa League.

Milan ndryshe nga ndeshja e parë kur ishte e kompletuar me ç’rast shënoi fitore të lart 6-0, në Shkup do të luajë me formacion tç përgjysmuar pasi trajneri Vincenzo Montella, ka vendosur të pushojë një pjesë të madhe të formacionit bazë.

Kështu nesër do të mubgojnë emra sikurse të super portierit, Gigio Donnaruma, Mateo Musacchio, Andrea Conti, Ricardo Rodriguez, Ricardo Montollivo, Hakan Calhanoglu, si dhe Lucas Biglia, Bonaventua, që janë të lënduar si dhe transferimi i ri Nikola Kalinic i cili nuk ëhtë i licensuar për këtë ndeshje.

Lajm i mirë për tifozët e Milan, mund të konsiderohet rikthimi i qenërmbrojtësit Alesio Romagnoli.

Artikulli paraprakAC Milan vendosët në këtë super hotel të Shkupit (FOTO)
Artikulli tjetërIsh-futbollisti i Barcelonës, pranon ftesën e kombëtares shqiptare