TURIN, ITALY - MAY 18: The Serie A trophy is displayed during the Serie A match between Juventus and Cagliari Calcio at Juventus Arena on May 18, 2014 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Para disa çastësh në ambientet e Federatës së Furbollit të Italisë është shorti i Serie A për sezonin 2017-2018, ku java e parë më 19 gusht do të ketë përballje të lehta për Milanin dhe Juventusin, ndërsa Interi do të ndeshet me Fiorentinën.

Këto janë çiftet e xhiros së parë në Serie A për edicionin 2017/18:

Atalanta-Roma, Bologna-Torino, Crotone-Milan, Verona-Napoli, Inter-Fiorentina, Juve-Cagliari, Lazio-Spal, Samp-Benevento, Sassuolo-Genoa, Udinese-Chievo./Korneri.net.

Artikulli paraprakEkskluzive/Zyrtare: Drita “bombardon” merkaton verore, transferon Drilon Musajn
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Terim nuk është më trajner i Turqisë