AC Milan është afër të finalizojë marrëveshjen me  Fiorentinën për Mati Fernandez. Agjenti i lojtarit Pantaleo Corvino ka arritur në selinë e Milanit në një orë para se të përfundojë afati kalimtar veror,  dhe është duke finalizuar detajet e fundit të operacionit, huazim me të drejtë të blerjës së lojtarit në edicionin e ardhshëm. Kiliani për pak minuta pritet të njoftohet edhe zyrtarisht si përforcim i ri i Rossonerëve.

Artikulli paraprakTë rinjtë shqiptarë pushtojnë akademitë e klubeve të Serisë A
Artikulli tjetërPa gola pa shikues në “Loro Boriqi”