Javier Mascherano ka vazhduar kontratën me Barcelonën që ka me mbajt atë në ‘Camp Nou’ deri në verën e vitit 2019, njofton klubi katalunas.

Përmes një postimi në sajtin zyrtar, Barcelona ka bërë të ditur se mbrojtësi, Javier Mascherano, ka vazhduar kontratën me kaltalunasit dhe do të qëndrojë në ‘Camp Nou’ deri në qershor të vitit 2019.

Mascherano nënshkroi kontratën e re nën prezencën e presidentit Josep Maria Bartomeu, i cili do të ketë një klauzolë prek 100 milionë eurove, transmeton Express.

Argjentinasi po kalon sezonin e shtatë në Barcelonë dhe besoni apo jo ai ka fituar 17 trofe me klubin katalunas.

Artikulli paraprakRonaldo në ndjekje të rekordit të golave
Artikulli tjetërMediat angleze të sigurta: Shaqiri rikthehet në Serie A