Pas zyrtarizimit të talentit gjerman, Leroy Sane, Manchester City, ka zyrtarizuar pak qaste më parë edhe një tjetër talent.

Sipas mediave mediave britanike, “qytetarët” kanë bërë të vetin talentin brazilian, Gabriel Jesus, i cili ka nënshkruajtur kontratë deri në vitin 2021, por menjëherë është huazuar te skuadra braziliane Palmeiras.

Kujtojmë që për Jesus ishin të interesuar edhe Real Madrid, Barcelona, Inter, Chelsea dhe Manchester United.

Artikulli paraprakSuprizon Paris Saint-Germain, Jese me kontratë anti-Barcelonë!!
Artikulli tjetërMilan befason me transferimin e këtij futbollisti