Skuadra gjermane Mainz ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me skuadrën Stoke City prej nga ka transferuar sulmuesin Bojan Krkic. Dikur ish anëtari i Barcelonës, Milano dhe Romës, ka vendosur të largohet nga Premier League dhe kështu pjesën tjetër të karrierës do ta vazhdoj në Bundesliga. Ai është i huazuar, mirëpo pritet që Mainz ta paguaj ta paguaj kartonin e tij në fund të edicionit.

 

 

Artikulli paraprakKupa e Afrikës, Burkina Faso dhe Kameruni në gjysmëfinale
Artikulli tjetërPayet kthehet te Marseille