KB SIGAL Prishtina sot ka finalizuar marrëveshjen edhe me një super-lojtarë.
Bëhet fjalë për qendrën M.J Rhett i cili është i gjatë 206cm dhe vetëm 23vjeç.
Rhett edicionin e kaluar ishte pjesë e BC Leones De Santo nga Rep.Dominikane.
Aty kishte mesataren e 13.3 pikëve dhe 7.8 kërcimeve për ndeshje. Ky lojtar shquhet për lojen e tij energjike dhe atraktive, raporton skuadra Bardhekaltër në Facebook.

Artikulli paraprakZYRTARE: Artem Slipenchuk lojtar i ri i KB PEJA
Artikulli tjetërLajmi i Fundit: Opaa! Edhe dy bomba të reja te Juventus