Para pak çastesh erdhi lajmi se ish-sulmuesi i Feronikelit , Përparim Livoreka ka nënshkruar me klubin Drita, mëson Korneri.net.

Njëri ndër sulmuesit më të rrezikshëm kosovar në vitet e fundit Përparim Livoreka, u largua nga kampioni aktual pas tri vite e gjysmë me ç’rast kishte fituar dy tituj kampionit dhe dy Digitalb Kupa të Kosovës, dhe gjeti menjëherë gjuhë të përbashkët me Dritën që nuk hezitoi shumë për ta sjell në Gjilan.

Mund të kosniderohet një superblerje nga Drita pasi Livoreka është futbollist që të dënon nga çdo pozitë dhe në çdo moment.

 

Artikulli paraprakDerbi i LA i takoi Clippers, Spurs humbi befasisht
Artikulli tjetërDrita nuk ndalet vetëm me Livorekën, lexone kush vjen pas tij…