Liverpool ka mposhtur konkurrencën e Stoke, duke marrë “fëmijën” Emeka Obi nga klubi i Bury.

15-vjeçari është transferuar në Akademinë e Liverpool në momentin që klubi ka marrë lejen e transferimit nga Bury dhe të drejtën për vizë në Britaninë e Madhe, për futbollistin nga Nigeria.

Obi, i cili që tani është 186 cm i gjatë, është stërvitur me skuadrën e parë në League One dhe gjatë verës ka bërë një provë te Stoke City.

Artikulli paraprakOfertë bombastike e Man. United për një mbrojtës krahu
Artikulli tjetërRomancat e Rihanna-s: Benzema dhe Hamilton…