Lutz Lindemann është trajner i ri i FC Prishtinës. Ai është larguar nga posti i drejtorit sportiv për të marrë drejtimin e ekipit bardh e kaltër.

“Zyrtare: Drejtori sportiv, Lutz Lindemann, tani e tutje do të udhëheq skuadrën. Më gjerësisht më vonë”, thuhet në njoftimin e Prishtinës, përcjell “Zëri.info”.

Lindemann, i cili ka drejtuar skuadrat si: Motor Hermsdorf, Fortschritt Ëeida, Erzgebirge Aue dhe Hallescher, në krye të Prishtinës do ta zëvendësojë Kushtrim Munishin e larguar.

Image

Artikulli paraprakDëshiron lojtarë për 80 milionë, pronarët i thanë ke skuadër të fortë!
Artikulli tjetërEmocionet e debutimit, Strakosha: Babai, më i stresuar se unë