Përfundimisht tregon se është skuadër e madhe dhe stabile financiarisht. Bayern Munchen dhe sulmuesi Robert Lewandowski kanë arritur marrëveshje të re mes vete. Polaku nënshkrojë kontratë të re deri në vitin 2021, dhe kush mbajti shpresa për ta transferuar mund lirisht të mendoj diku tjetër

“Ky klub më ka dhënë gjithçka, sepse ëndrra ime është bërë realitet, të luajë te Bayern. Kemi sfida të reja dhe do të shkojmë së bashku përpara” tha Lewandowski pas nënshkrimit të kontratës.

Ai deri më tani ka zhvilluar 77 ndeshje për Bayern dhe ka shënuar 58 gola.

 

 

 

Artikulli paraprakSport’ titull ofendues: ‘Ronaldo fitoi topin e Messit’
Artikulli tjetërKrejt Llapi në këmbë!