Foto LaPresse/Fabio Ferrari 05/02/2017 Torino (Italia) Sport Calcio Juventus Fc vs Inter - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017ʭ "Juventus Stadium" Nella foto:ʍauro Icardiʨcapitano) ( F.C.Inter )Chiellini Giorgio (Juventus F.C.); Photo LaPresse/Fabio Ferrari Febraury 05, 2017 Turin (Italy)Sport SoccerJuventus Fc vs Inter - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Juventus Stadium"ʉn the pic:ʍauro Icardiʨcapitano) ( F.C.Inter )Chiellini Giorgio (Juventus F.C.);

Mesfushori Hernanes zyrtarisht i ka dhënë lamtumirë skuadrës së Juventusit pasi ditën e sotme ai ka udhëtuar për në Kinë për tu bashkuar me klubin e ri Hebei Fortune, shkruan “Calciomnercato.it”.
Ka qenë vetë lojtari i cili ka konfirmuar lajmin duke postuar një foto në “Facebook” me mbishkrimin: “Kjo është ajo që më tërhoqi në Itali. Tani unë jam duke shkuar larg, kjo është gjëja e fundit që jam duke parë #gladiator #coliseum #MaximusDecimusMeridios..”, shkroi Hernanes.
Gazeta italiane raporton se Juventusi do të përfitojë 9 milionë euro plus 2 milionë të tjera bonuse, ndërsa lojtari do të marrë një pagë prej 7 milionë eurosh në sezon.

Hernanes do bashkohet me Ezequiel Lavezzi dhe Gervinhon dhe ish-trajnerin e Manchester Cityt, Manuel Pellegrini.

Image

Artikulli paraprakTrepça ’89 në ndeshjen e tretë miqësore në Antali ka barazuar 3:3 me skuadrën Olimpik Donjetsk
Artikulli tjetërNesta ka një mesazh të rëndësishëm për Milanin