KB PEJA ka vazhduar serinë e përforcimeve për sezonen 2016/17 duke nënshkruar me Lamarcus Reed.

Lamarcus Reed, 27 vjeçar i lindur në Amerikë, i cili luan në pozitën 2 dhe 3 ka filluar karrieren ne Texas-Arlington.

Karrieren profesionale e vazhdoj në Belgjikë ne ekipën Port of Antwerp Giants, duke vazhduar në Suedi tek ekipi Northland Basket Lulea.
Sezonën 2013/14 ka vazhduar në ETHA Engomi në Qipro. Sezonën 2014/15 e vazhdoj karrierën në Greqi tek skuadra Aris.

Lamarcus Reed në sezonën 2015/16 ka luajtur në Francë tek skuadra Rouen Metropole Basket.

Artikulli paraprakPriten ngrohtësisht në Helsinki
Artikulli tjetërPas Ribery dhe Ibra’s, shpërthen braziliani: “Guardiola nuk është qënie e mirë njerëzore”