Pas shumë e shumë bisedimesh dhe vujatjesh që kishte klubi anglez Arsenal, më në fund arriti të përmbyll një transferim të mirë (së paku në letër), duke siguruar shërbimet e sulmuesit francez, Alexandre Lacazette, shkruan Korneri.net.
Pasi i kreu me sukses vizitat mjekësore Lacazette nënshkroj kontyratë afatgjate me klubit londinez që shpënzoj për kartnonin e tij rekord 50 milionë euro, që bëhet më i shtrenjti në histori të klubit. Ju kujtojmë se Lacazette nuk do të kalonte te Arsenali sikur Atl.Madrid të nos dënohej nga UEFA, sepse klubi madrilien veç ksihet kryer punë më herët. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Prishtina-Norrkoping në Supersport Kosova
Artikulli tjetërTifozët e Milanos shpërthejnë Milanellon duke kërkuar diçka për fund…