Po zhvillohet në Paris, ceremonia e ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”. Ronaldo është shpallur edhe për këtë vit fituesi i trofeut individual që shpërblen punën për futbollistin më të mirë të vitit 2017.

Në garë ishin gjithsej 30 futbollistë, dhe revista “France Football” ka publikuar renditjen e lojtarëve, me votat e 190 gazetarëve nga e gjithë bota.

Ja renditja e plotë: 1 Cristiano Ronaldo; 2 Leo Messi; 3 Neymar; 4 Gianluigi Buffon; 5 Luka Modric; 6 Sergio Ramos; 7 Kylian Mbappé; 8 N’Golo Kanté; 9 Robert Lewandowski; 10 Harry Kane; 11 Edinson Cavani; 12 Isco; 13 Luis Suarez; 14 Kevin De Bruyne; 15 Paulo Dybala; 16 Marcelo; 17 Toni Kroos; 18 Antoine Griezmann; 19 Eden Hazard; 20 David De Gea; 21 Leonardo Bonucci dhe Pierre-Emerick Aubameyang; 23 Sadio Mané; 24 Radamel Falcao; 25 Karim Benzema; 26 Jan Oblak; 27 Mats Hummels; 28 Edin Dzeko; 29 Dries Mertens dhe Philippe Coutinho./Korneri.net.

Artikulli paraprakJakov Puljic, ia qel sytë Milanos sapo nisi ndeshja
Artikulli tjetërKjo skuadër italiane futet në garë befasisht për yllin armen