Dortmund's Greek defender Sokratis celebrate scoring the 2-0 goal with his teammates during the German first division Bundesliga football match Borussia Dortmund v FC Cologne, in Dortmund, western Germany, on September 17, 2017. / AFP PHOTO / SASCHA SCHUERMANN / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read SASCHA SCHUERMANN/AFP/Getty Images)

Peter Bosz nuk do të jetë më trajneri i Borussia Dortmund. Pas humbjes 1-2 në ndeshjen në shtëpi kundër Werder Bremen, BVB njoftoi për sot një konferencë shtypi në orën 12:00 dhe ka një surprizë: Peter Stöger, i larguar javën e kaluar nga Koln, do të jetë trajner i ri Borussia.

Ajo që filloi në verë me negociatat në Majorca, tani është fiksuar dhe Stöger është fituesi i madh. Prezantimi i trajnerit austriak u bë në një konfernecë për shtyp.

“Për mua është krejtësisht e përshtatshme për të treguar veten këtu dhe për të parë se çfarë është e mundur të arrijmë me ekipin tim. Është një histori dhe mision emocionues”, tha trajneri i ri Stöger.

Drejtori ekzekutiv i Borussia, Hans-Joachim Watzke u shpreh për ish-trajneri se klubi ishte i detyruar të merrte këtë vendim: “Mbrëmë në një bisedë me Peter Bosz vendosëm që ta lironim me efekt të menjëhershëm, ishte shumë emocional, por edhe elegant”.

Artikulli paraprakReali insiston për Bonuccin, Ronaldo dhe senatorët e tjerë japin “ok”-in
Artikulli tjetërDetaje rreth ceremonisë së varrimit të talentit të FC Keku