Sot dhe nesër janë dy ditë vendimtare pasi do të përcaktohen 4 skuadrat që do të vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion.

Natyrshëm lind pyetja si do të luhen përballjet në gjysmëfinale të Champions Leagues?

Kujtojmë që këtë sezon do të veprohet ashtu si edicionin e kaluar ku u zhvillua sërish short për të vendosur çiftet gjysmëfinaliste.

Sipas njoftimit zyrtar të UEFA-s, më 21 prill ora 12:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për të përcaktuar skuadrat gjysmëfinaliste të këtij sezoni.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: PSG shkarkon Emery, spanjolli emërohet trajner i kësaj skuadre italiane?
Artikulli tjetërNainggolan admiron zgjedhjen e Camoranesi dhe Motta! “Pishman” që nuk përfaqësoi Italinë….