Premier League ka zgjedhur edhe golin më të bukur të muajit që lamë pas.

Pas zgjedhjes së trajnerit dhe lojtarit më të mirë të muajit, kampionati anglez ka zgjedhur edhe golin e muajit.

Ky çmim i shkoi sulmuesit të West Ham, Andy Caroll, i cili realizoi një gol tepër të bukur në ndeshjen përballë Krystal Palace.

Ja goli i realizuar nga Andy Caroll:

Artikulli paraprakNuk largohet nga Bernabeu
Artikulli tjetërFutbolli anglez nën hijen e drogës