Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij, Elvedin Plakiq të dielën (07.05. 2017) do ta mbajnë grumbullimin e radhës me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

Përfaqësuesja U-20 do të bëjë gara në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B në Oradea të Rumanisë prej 14 deri më 23 korrik.

Kosova është në Grupin D së bashku me Irlandën, Hungarinë, Kroacinë, Portugalinë dhe Moldavinë.

Lista e gjerë:

Rinor Peci

Muhamedali Janjeva

Mirza Muric

Egzon Kuci

Edmond Kryeziu

Valon Bunjaku

Ilir Hasani

Mergim Jakupi

Ermir Gashi

Gent Shala

Dardan Kapiti

Burim Zekiqi

Albelard Rashiti

Kreshnik Avdija

Atik Koshi

Kujtim Ujkani

Ylli Gashi

Vigan Gashi

Etnik Peci

Dren Dedushaj

Dino Herc

Arbnor Haliti

Bardhosh Kelmeni

Dion Haxhosaj

Ardit Memqaj

Artikulli paraprakBayern shokohet nga paga që kërkon Sanchez
Artikulli tjetërE pabesueshme: Aktorja e skeqeve të Sevdai Radogoshit (Qumilit) shpallet kampione e Evropës midis Barcelone [FOTO]…