Sulmuesi argjentinas, Mauro Zarare, edhe zyrtarisht është larguar nga Fiorentina për tu rikthyer në Premier League.

Zarate nga sot është pjesë e skuadrës angleze Watford, pasi minutazha e tij te Fiorentina ishte shumë e vogël.

Artikulli paraprakWenger dhe Conte në garë për supersulmuesin spanjoll
Artikulli tjetërTifozët e Napolit në trans për ndeshjen kundër Reait në Madrid