Mesfushori anglez i huazuar te Bournemouth, Jack Wilshere, u lëndua si pasojë e një dueli me sulmuesin Harry Kane, i cili u rikthye në këtë takim pas shërimit prej një dëmtimi në këmbën e majtë.

Ai do të mungojë në pjesën tjetër të sezonit dhe pritet të rikthehet te Arsenali për t’iu nënshtruar programit të rehabilitimit.

Artikulli paraprakE konfirmon presidenti: Ka përfunduar sezoni për yllin e ekipit
Artikulli tjetërDani Alves pritet si në shtëpi, një tifoz i Barçës kundër zemrës! –