Dikur i konsideruar si një nga sulmuesit me të ardhme të ndritur në futbollin italian, por tani Ishak Belfodil nul pati zgjidhje tjetër përpos të transferohet një një skuadër tepër modeste dhe larg Italisë.

Është pikërisht klubi belg i Standartit të Liezhit që ka zyrtarizuar ish-sulmuesin e Parmas, Bolognias, Interit dhe Livornos, Ishak Belfodil, i cili nuk arriti akordin me disa skuadra italiane edhe pse negociatat ishin të vazhdueshme deri në fund të merkatos verore.

Artikulli paraprakVialli: Italia nuk ka ekip kompetitiv, por..?
Artikulli tjetërAguero i’a pa “sherrin” reprizave televizive