Qeveria më e lartë e futbollit në botë, ajo e FIFA-s ka zgjedhur kreun e gjyqtarëve në organizatën e saj, dhe ai është ish-gjyqtari i famshëm, Pierluigi Collina.

Collina njihet nga të gjithë si një nga gjyqtarët më të mirë në historinë e futbollit të luajtur, pasi ka drejtuar ndeshje të niveleve më të larta, si ajo e Kupës së Botës apo edhe Ligës së Kampionëve.

Ndërkohë FIFA, që prej marrjes së kreut nga ish-sekretari i përgjithshëm Giani Infantino është duke bërë ndryshime të mëdha në futboll.

Artikulli paraprakI “gozhduar” në stol te Inter, kërkon ta shpëtojë karrierën në La Liga
Artikulli tjetërZyrtare: Gerrard rikthehet te Liverpool