Vjen edhe zyrtarizimi. Pas shumë ditësh dhe javësh bisedimesh që kishin zyrtarët e Napolit me Elseid Hysajn dhe menaxherin e tij, më në fund u arrit marrëveshja që mbrojtësi i krahut të djathtë të Kommbëtares së Shqiopërisë të nënshkruajë kontratë të re deri në qershor të vitit 2021, me opcion të një viti më shumë, pra deri më 2022.

Hysaj është pjesë e Napolit që nga viti 2015 dhe deri më tabi ka zhvilluar më shumë se 50 ndeshje në total.

Artikulli paraprakVendi ku qëndron përfaqësuesja e Kosovës është fantastik
Artikulli tjetërBunjaki: Kemi përballë një skuadër me lojtarë të klasit botëror