Marek Hamsik i cili para pak ditësh festoj ndeshjen e tij numër 400’ në fanellën e Napolit, e ka vazhduar edhe zyrtarisht kontratën deri në vitin 2020. Sllovaku i famshëm tash e sa vite është kapiten i Napolit, dhe si i tillë mendon edhe përfundojë karierën e cila ka qenë  e lidhur ngushtë gjithmonë me klubin italian.

Artikulli paraprakParis Saint-Germain është superkampion i Francës
Artikulli tjetërDy largime nga Milan, njëri është në planët e Montella-s, por..?