Marek Hamsik i cili para pak ditësh festoj ndeshjen e tij numër 400’ në fanellën e Napolit, e ka vazhduar edhe zyrtarisht kontratën deri në vitin 2020.

Sllovaku i famshëm tash e sa vite është kapiten i Napolit, dhe si i tillë mendon edhe përfundojë karierën e cila ka qenë e lidhur ngushtë gjithmonë me klubin italian.

Artikulli paraprakA do rikthehet Messi te Argjentina? Përgjigjet trajneri i ri
Artikulli tjetërEdhe një skuadër pas Migjen Bashës