Klubi Futbollistik Hajvalia nga sot mbetet edhe pa njeriun kryesore bashkpronarin z.Ragip Murati i cili nga sot për arsyjet e tij personale dhe angazhimeve ne bizneset e tij ne shtetin ku edhe jeton ne Zvicer ka dhene dorheqje nga te gjitha funksionet e klubit. Klubi futbollistik Hajvalia,kryesia e klubit, tifozet “Arushat” dhe gjithë futbolldashësit nuk e kane pritur aspak mirë këtë lajm për dorheqjen e bashkpronarit z.Ragip Murati i cili qe nga themelimi i klubit me investimet dhe punen e tij arriti qe KF.Hajvalia te jete pjes e Superliges se Kosovës,me kontributin dhe investimet e tij ka arritur te jete klubi i pare qe morri pjese ne Champions League.Ragip Murati duke vlersuar punen e bërë dhe rezulltatet pozitive klubi jone dhe gjithe qytetaret e Hajvalisë do te falënderojm dhe do te jemë mirnjohës për gjithe këtë pune,investim që bëre për rinin tonë rininë e Kosoves të cilët u angazhuan ne sport dhe moren rrugen e drejt duke u larguar nga rruget qe do te qonin ne rruge te gabuara te rinise sonë. /FC.HAJVALIA/

Artikulli paraprakBarcelona fitoi në fushën e nxehtë Anoeta
Artikulli tjetërRikthehen ethet në elitën e basketbollit kosovar